Anasayfa / Haberler, Ödüller, Başarılar

haberler-ödüller-başarılar


uzunetap
Kapadokya’nın esrarengiz vadilerini dolunay ışığı altında keşfe çıkan Moonlight Cappadocia yürüyüşleri devam ediyor.

Argos Kültür Sanat ve Uzunetap işbirliğinde ilk kez 2015’te düzenlenmeye başlayan Moonlight Cappadocia, bir yürüyüşün çok ötesinde, unutulmaz bir deneyim sunuyor. Her ayın dolunay gecesinde rehber eşliğinde yapılan yürüyüş, gizemli peribacalarının, mistik vadilerin arasından geçiyor. Her yürüyüş gecesinde Kolonlu Kilise’de şarap eşliğinde verilen mini konser molası, ruhlara şifa etkisi yapıyor.

2018’de de Nisan’dan Ekim ayına kadar sürecek etkinliğin takvimi şöyle:
28 Nisan, Cumartesi
29 Mayıs, Salı
29 Haziran, Cuma
28 Temmuz, Cumartesi
25 Ağustos, Cumartesi

22 Eylül, Cumartesi 26 Ekim, Cuma
Yürüyüşlere katılmak için: www.uzunetap.com

Argos Bağcılık
Argos Bağlarının kendi ürünü Gilamada, iki uluslararası yarışmadan büyük ödüllerle döndü. Decanter World Wine Awards Gilamada Emir 2016’yı Gümüş Madalya’yla onurlandırırken, Gilamada Syrah 2015 CWSA tarafından Altın Madalya’ya layık görüldü.

Dünyada şarap üretiminin doğum yerlerinden biri olan Kapadokya, dünyayı şaraplarıyla etkilemeye devam ediyor. Argos Bağcılık tarafından özenle yetiştirilen üzümlerden üretilen yerli Gilamada şarapları, uluslararası iki büyük yarışmanın gözbebeği oldu.

Dünyada şarapçılığın rehber ödülleri olarak görülen Decanter World Wine Awards uzman jürisi, bu yıl yine dünyanın dört bir yanından yüzlerce şarap arasından titiz bir değerlendirme yaptı. Argos Bağcılık’ın yerel Emir üzümleriyle ürettiği Gilamada Emir 2016, yüksek standartlarda bir eleme sürecinin ardından Gümüş Madalya’nın sahibi oldu. Gilamada, tamamen Anadolu’ya özgü, özellikle Kapadokya bölgesinde yetişen Emir üzümünü bu küresel başarıyla şarap dünyasının zirvesine taşıdı.

Bir diğer büyük onur ise Gilamada Syrah 2015’i taçlandırdı. Dünyanın önde gelen şarap alıcılarından biri olan Çin’in, en prestijli ve etkili şarap yarışması CWSA’nın (China Wine & Spirits Awards), Hong Kong ve Çin’den gelen 100 kişilik jürisi, 55 ülkeden gelen şarapları ‘kör tadım’ yoluyla değerlendirdi. Jüri, Argos Bağcılık’ın özenle ürettiği Gilamada Syrah 2015’i, Altın Madalya’yı layık gördü.

Anadolu şarapçılığının ve Argos Bağları’nın bu önemli başarılarını paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

argos in Cappadocia
Argos in Cappadocia’nın restorasyon çalışmalarıyla ortaya çıkarıp bu yıl başında tekrar işlevsel hale soktuğu tarihi Müze Salon ve Süitler, Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri’nin ‘Jüri Takdiri’ ödülünün sahibi oldu.

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen dördüncü Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri sahiplerini buldu. Ödüllerin bu seneki konusu ‘turizm yapıları’ydı. Ülke çapında yapılan değerlendirmede, Müze Salon ve Suitler, ‘Jüri Takdiri’ özel ödülüne layık görüldü.

Argos Yapı ekiplerinin projelendirme ve tasarımını üstlendiği, Ocak ayından bu yana kullanılmaya başlanan Müze Salon, zemininde yüzyıllar öncesinden toprak altında kaldığı için çok iyi korunmuş bir tarihi bezirhanenin değirmen yataklarını ve katır kanallarını sergiliyor Kapadokya'nın kendine özgü bezirhane kültüründen geriye çok az örneğin kaldığı günümüzde, geleneksel köy dokusu içinde ortaya çıkarılan bu tarihi mekân, bezirhanelerin yeniden anlaşılmasına olanak sağlayacak bir sergileme, etkinlik ve konaklama alanı oluşturuyor.

Ulusal Mimar Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri, Kepez Belediyesi adına Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinasyonunda, ‘Bilge Mimar’ Y.Mimar Turgut Cansever'in anısına veriliyor.

argos in Cappadocia
Argos in Cappadocia’nın restorasyon çalışmalarıyla ortaya çıkarıp kültür ve sanat etkinlikleri için özel bir mekân olarak işlevsel hale getirdiği tarihi Müze Salon ve Süitler, 2018 Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında ‘Yapı Koruma Dalı Ödülü’ne layık görüldü.

Mimarlar Odası tarafından ilk kez 1988 yılında verilmeye başlayan Türkiye’nin en prestijli mimarlık ödülü, argos in Cappadocia’nın günışığına çıkardığı tarihi mekân Müze Salon ve Süitler’in oldu. Kaybolmaya yüz tutmuş bir hafızayı geleceğe taşırken tarihin izlerini modern bir tasarımla gözler önüne koyan çok amaçlı etkinlik salonu Müze Salon, bağımsız ve çok değerli isimlerin yer aldığı seçici kurul tarafından ‘Yapı Koruma Dalı Ödülü’ ne layık görüldü.

Argos Yapı ekiplerinin projelendirme ve tasarımını üstlendiği, Ocak ayından bu yana kullanılmaya başlanan bu yeni tarihi mekân, zemininde tarihi bezirhanenin toprak altında kaldığı için yüzyıllardır çok iyi korunmuş değirmen yataklarını ve katır kanallarını sergiliyor. Muhtemelen Osmanlı dönemine ait bir endüstri yapısının zemin detaylarını yansıtan kaya oyma detaylar, keten tohumundan bezir yağı üretilen bir üretim atölyesinin izlerini gözler önüne seriyor.

Bu yeni keşifle, Uçhisar içinde ve aynı mahallede, birbirine 250 mt mesafede iki bezirhane yapısı bulunduğu ortaya çıkmış oldu. Yine argos in Cappadocia tarafından yürütülen çalışmalar sonucu gün ışığına çıkarılan ve Manastır Kilisesi’nin Osmanlı dönemine ait işlevlerinden biri olan ilk Bezirhane, 2010’dan bu yana muhteşem akustiğiyle Türkiye’nin en özel konser salonlarından biri olmanın yanı sıra pek çok özel ve kültürel etkinliğe ev özel davetler ve kültürel etkinlikler için dönemleri kavuşturan özel bir mekân olarak işlevine devam edecek.

Ödüllü Müze Salon ve Süitler, 26 Nisan’da Anadolu tarihi uzmanı Ali Canip Olgunlu’yu ‘Anadolu’da Kadın’ konulu bir söyleşi için ağırlayacak.
Wine Spectator 2017
Seki Restaurant
Wine Spectator 2017 Restaurant Awards açıklandı. Seki Restaurant bir kez daha dünyanın en iyi şarap restoranlarından biri olarak ‘Award of Excellence’a layık görüldü.

Kapadokya’nın kalbinde gastronomiye yön veren Seki Restaurant, dünyanın tercih ettiği bir lezzet ve keyif merkezi olmaya devam ediyor. Dünyanın en iyi şarap restoranlarını ödüllendiren Wine Spectator, Seki’yi bu yıl da ‘Award of Excellence’ ile onurlandırdı. argos in Cappadocia Otel içindeki yer altı mahzenindeki zengin ve kaliteli şarap seçkisiyle Seki, 2014’ten beri bu ödüle her sene hak kazanıyor.

Muhteşem Güvercinlik Vadisi manzarasına karşı Seki’nin zengin şarap menüsünü ve ödüllü Argos şaraplarını denemek için davetlisiniz.
World Luxury Hotel Awards
argos in Cappadocia
Her yıl dünyanın dört bir yanındaki lüks oteller içinde öne çıkanları belirleyen World Luxury Hotel Awards, ‘içinden köy geçen otel’ argos in Cappadocia’yı Türkiye’nin en güzel lüks butik oteli seçti!

Otelcilik sektöründe dünyanın en önemli ödüllerinden biri, Türkiye’nin en güzel coğrafyalarından birine geldi. 12 yıldır küresel lüks oteller arasından eşsiz özellikleriyle öne çıkanları belirleyen World Luxury Awards, bu yıl argos in Cappadocia’yı, Türkiye’nin ‘En Güzel Lüks Butik Oteli’ ilan etti.

Her yıl tüm dünyada 300 binin üzerinde otel misafirinin oy verdiği, bir ay süren ciddi bir eleme sürecinden sonra dağıtılan ödüller, bu yıl ihtişamlı bir törenle sahiplerini buldu. İsviçre, St. Moritz’de gerçekleşen törende 99 kategoride 2000’in üzerinde aday arasından 2017’nin en iyileri açıklandı.

Kapadokya’nın kalbinde, eski Uçhisar Köyü’nde, binlerce yıllık bir manastır yerleşkesi ve tarihi köyün doğaya ve özüne uygun restorasyonuyla hayata geçen argos in Cappadocia, doğaya saygı ve lükse övgünün en güzel dengesini tüm deneyimlerine yansıtmaya devam ediyor. argos in Cappadocia geçtiğimiz yıl da ‘En Güzel Lüks Tarihi Otel’ kategorisinde ödülün sahibi olmuştu.

Argos Bağcılık
Argos bağlarından çıkan şaraplarımız, dünyanın iki büyük şarap yarışmasından toplam dokuz ödülle döndü. Turasan Syrah Argos Bağları 2013 şarabımız Türkiye’ye bu yıl Altın Madalya kazandırdı.

Argos bağlarında titizlikle yetiştirdiğimiz üzümlerimiz, şarap dünyasının en saygın yarışmalarından madalya alarak geri dönüyor. Şarapseverler için küresel bir rehber olarak kabul edilen Decanter Şarap Ödülleri, bu yıl Turasan Syrah Argos Bağları 2013 şarabımızı Altın Madalya’ya layık gördü. Argos şarapları bu büyük onurun yanısıra, yarışmadan iki gümüş ve bir de bronz madalya kazandı. Turasan Emir Argos Bağları 2015 şarabımız ve Turasan Kalecik Karası Argos Bağları 2013 Gümüş Madalya’ya layık görülürken Turasan Syrah Argos Bağları 2014 şarabımız Bronze Madalya kazandı.

Dünyanın en titiz eleme sürecine sahip olmasıyla bilinen ve bu yıl 34’üncü defa düzenlenen International Wine Challenge da Argos bağlarından çıkan şaraplarımızı toplam beş ödüle layık gördü. Turasan Kalecik Karası Argos Bağları 2013 şarabımız yarışmanın Gümüş Madalya’ya hak kazanan şarabı oldu. Turasan Emir Argos Bağları 2015 , Turasan Syrah Argos Bağları 2013, Turasan Syrah Argos Bağları 2014 ve Turasan Kalecik Karası Argos Bağları 2014 şaraplarımız ise Commended ödülüyle onurlandırıldı.

Dünyanın en prestijli şarap yarışmalarından Decanter jürisi, dünya çapında şarap uzmanları ve sommelierlerden oluşuyor. Şaraplar bölge kategorilerinde değerlendirilirken altın ve gümüş madalyaya hak kazananlar ikinci bir jüri paneli tarafından tekrar tadılarak onaylanıyor. Şarap dünyasının gözü her yıl, tadım etkinlikleri ve yayınlarıyla geniş kapsamlı bir alana hitap eden Decanter’den çıkacak sonuçlara odaklanıyor.

Her bir şarabın kör tadımla değerlendirildiği, dünyanın en ince eleyip sık dokuyan şarap yarışması International Wine Challenge’ın madalya kazanan şarapları da en az on farklı jüri tarafından üç ayrı etkinlikte tekrar değerlendirmeye alınıyor.

Ödüllü şaraplarımızı Güvercinlik Vadisi manzarasına karşı tatmak için Seki Restaurant’a davetlisiniz.
World Luxury Hotel Awards
argos in Cappadocia
Dünyanın en iyilerinin seçildiği World Luxury Hotel Awards’da, ‘Tarihi Otel’ kategorisinin yıldızı bu yıl argos in Cappadocia oldu.

Bu yıl 10’uncu defa ve 2000’den fazla aday arasından yapılan titiz bir elemeyle dağıtılan World Luxury Hotel Awards, argos in Cappadocia’yı “En Güzel Tarihi Lüks Otel” kategorisinde ‘Küresel Birinci’liğe layık gördü. Lüks konaklama alanının zirvesini belirleyen ödüller, bu yıl Katar’ın başkenti Doha’da sahiplerini buldu.

Ödüller, gerçek misafirlerin yorum ve oylarına dayanarak verilmesi sebebiyle ayrıca önem taşıyor. Ziyaretçilerin ödüllerin web sitesinde paylaştıkları deneyimlerin yanı sıra bağımsız seyahat endüstrisi danışmanlarından oluşan bir panel değerlendirmelerde bulunuyor. Jüri ise seçimlerini hizmet kalitesi, konfor ve sunum gibi ölçütlere dayandırıyor.

World Luxury Hotel Awards, bu yıl 60’ın üstünde kategoride verildi. Her kategorinin küresel birincileri dünyada örnek alınan işletmeler olarak turizmde mükemmelliğin öncülüğünü yapıyor.

Mimar Turgut Cansever’in öncülüğünde, Uçhisar’da antik bir manastır yerleşkesinin ve terkedilmiş bir köyün titiz restorasyonuyla hayata geçen argos in Cappadocia, gerçek geleneksel deneyim ve lüksü ustalıkla bir araya getiriyor. argos in Cappadocia, World Luxury Hotel Awards tarafından daha önce ülke ve kıta kategorilerinde birincilik ödülüne layık görülmüştü.
Wine Spectator
Seki Restaurant
Küresel şarap kültürünün nabzını tutan ve her yıl dünyanın en iyi şarap listelerine sahip restoranları seçen Wine Spectator Ödülleri, bu yıl da Seki Restaurant’ı Mükemmelik Ödülü’ne layık gördü. Seki, ardarda üç yıldır kazandığı bu ödülle bir kez daha şarap tutkunlarının favorileri arasındaki yerini aldı.

Dünya genelinde şarap seçimi ve servis kalitesinde çıtayı yükseltmeyi hedefleyen Wine Spectator Restaurant Awards 35 yıldır restoran şarap listelerinde mükemmelliği ödüllendiriyor. 70’in üzerinde ülkeden şarap konusunda uzmanlaşmış restoranların katıldığı yarışmada argos in Cappadoccia içindeki Seki Restaurant, 2014 ve 2015 yıllarında da Mükemmellik Ödülü’nü almaya hak kazanmıştı.

Enfes Güvercinlik Vadisi ve Erciyes Dağı manzarasıyla, ödüllü Seki Restaurant’ın geniş şarap listesini deneyimlemek için argos in Cappadocia’ya davetlisiniz.

Seki Restaurant
Dünyanın en iyi 10 gastronomi konferansı arasında gösterilen Gastromasa’nın konuşmacıları olarak Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü yabancı şefleri, konferans öncesi argos in Cappadocia’nın ödüllü restoranı SEKİ’de ağırlandı.

Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, gastronomi sektörünün dünyaca ünlü yıldızlarını 2 Aralık’ta Haliç Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi. Üçüncüsü düzenlenen Gastromasa Konferansı’nın bu yılki en can alıcı bölümlerinden biri, ‘Chef Chat’ oldu. Dünyanın farklı köşelerindeki Michelin yıldızlı restoranların ünlü şefleri, keyifli ve bilgilendirici bir sohbet için geldikleri Türkiye sınırlarında, yerel mutfakların en seçkin ve yaratıcı örneklerini deneme fırsatı buldu. Bu önemli konuklar, global ödülleriyle Kapadokya’nın medarı iftiharı SEKİ Restaurant’ta özel bir menü ile ağırlandı. Şeflerin bu özel gecesini dünya basını da takip etti.

İstanbul’daki konferans öncesi 28-30 Kasım tarihleri arasında argos in Cappadocia’nın misafiri olan ünlü şefler ve dünya basını, Kapadokya’nın eşsiz coğrafyası ve yerel kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu. Aralarında İspanya Girona bölgesinde bulunan ve üst üste iki kez dünyanın en iyi restoranı seçilen üç Michelin Yıldızlı El Celler de Can Roca’nın şefi Joan Roca, dünyanın en iyi 28’inci, Asya’nın en iyi 5’inci restoranı seçilen Bangkok Nahm Restoran’ın şefi David Thompson ve iki Michelin yıldızlı dStage restoranın yaratıcı şefi Diego Guerrero’nun da bulunduğu bu özel misafirler, 29 Kasım akşamı Mehmet Gök Şef’in özel hazırladığı menü ile SEKİ’nin özgün lezzetlerinin tadına baktı. Yemek öncesi düzenlenen kokteylde yörenin çeşitli peynirleri, ekmekleri, marmelatları, meyve kuruları ve turşuları ve pastırmaları ile tanışan dünya mutfaklarının yıldızları, SEKİ’ye tam not verdi.
Decanter Worlds Wine Award
Argos Bağcılık
Argos bağlarından çıkan şaraplarımız dünyanın en saygın yarışmalarından ödüllerle dönmeye devam ediyor. Bu kez Turasan Syrah Argos Vineyards 2013, Decanter Dünya Şarap Ödülleri’nde Gümüş Madalya’nın sahibi oldu.

Turasan Syrah Argos Vineyards 2013, dünyanın en prestijli şarap ve seyahat yayınlarından Decanter’in uzman jürisi tarafından 16 bin şarap arasından seçildi.

Şarapseverler için küresel bir rehber olarak kabul edilen Decanter Şarap Ödülleri Başkanı Steven Spurrier, “Sadece tüketicilerin gözü kapalı güvenebileceği şaraplara madalya veriyoruz” dedi.

Argos Bağcılık
Dört şarabımız, dünyanın oylama aşaması en titiz şarap yarışmalarından olan International Wine Challenge’dan ödüllerle dönerken uluslararası şarap yarışmalarının kalite ölçütü Concours Mondial de Bruxelles, iki şarabımızı Gümüş Madalya’yla ödüllendirdi!

Argos bağlarından çıkan şaraplarımız dünya çapındaki yarışmalardan üstüste aldığı ödüllerle Kapadokya ve Türkiye şaraplarının adını duyurmaya devam diyor. Finale kalan bütün şarapların üç farklı aşamada, en az 10 jüri üyesi tarafından kör tadım yöntemiyle elendiği Britanya merkezli International Wine Challenge’da Turasan Syrah Argos Vineyards 2013 şarabımız Gümüş Madalya’ya hak kazanırken, Turasan Kalecik Karası Argos Vineyards 2013 şarabımız Bronz Madalya, Turasan Kalecik Karası Argos Vineyards 2011 ve Turasan Syrah Argos Vineyards 2011 şaraplarımız da Övgüye Değer (Commended) Madalyası ile onurlandırıldı.

Bu yıl Bulgaristan’da düzenlenen Concours Mondial de Bruxelles’da ise Turasan Kalecik Karası Argos Vineyards 2011 ve Turasan Syrah Argos Vineyards 2011 şaraplarımız, dünyanın en iddialı 8750 şarabı arasından, uzman jürinin titiz tadım süreci sonrası Gümüş Madalya’ya hak kazandı.

Bir kez daha mutluluğumuzu sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyor, ödüllü şaraplarımızı tatmanız için Seki Restaurant’a bekliyoruz.
Robb Report
argos in Cappadocia
argos in Cappadocia bu kez dünyanın en saygın yayınlarından Robb Report Meksika’nın ‘2016’nın En Güzel 30 Lüks Oteli’ listesine girdi.

Dünya genelinde en prestijli markaların, ‘lükste mükemmellik’ kriteriyle yer bulduğu Robb Report dergisinin Meksika edisyonu, Top 30 Luxury Hotels – World’s Best Hotels listesinde bu yıl detaylı bir şekilde yer verdiği argos in Cappadocia’dan övgüyle bahsetti.

Ülkenin en etkili yazarlarından Alonso Vera Cantu, “…hem kültürel etkinlikler hem de macera için en iyi konaklama seçeneklerinden biri” olarak argos in Cappadocia’nın seçilme sebeplerini sıralarken sıcak misafirperverliği, bin yıldan uzun bir tarihe sahip manastır yerleşiminin mağaralarındaki lüks süitleri, yer altındaki mahzende düzenlenen tadımları ve Argos bağlarından üretilen şarapları ön plana çıkarıyor.
Concours Mondial de Bruxelles
Argos Bağcılık
Uluslararası şarap yarışmaları arasında bir kalite ölçütü olmasıyla bilinen Concours Mondial de Bruxelles, Argos bağlarından çıkan iki şarabımızı Gümüş Madalya’yla ödüllendirdi!

Turasan Kalecik Karası Argos Vineyards 2011 ve Turasan Syrah Argos Vineyards 2011 şaraplarımız, dünyanın en iddialı 8750 şarabı arasından, uzman jürinin titiz tadım süreci sonrası bu değerli madalyaya hak kazandı.

Bu yıl Bulgaristan’da düzenlenen yarışma, bir kez daha global şarap endüstrisi ve tüketiciler için şarap dünyasındaki son trendlerin belirleyicisi oldu.

Gururumuzu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyor ve ödüllü şaraplarımızı muhteşem Erciyes Dağı ve Güvercinlik Vadisi manzaralı Seki Restaurant’ta tatmanız için argos in Cappadocia’ya bekliyoruz.
Vinalies Internationales
argos in Cappadocia
Dünyanın en prestijli şarap yarışmalarından Vinalies Internationales, Argos bağlarından çıkan Turasan Syrah 2013 şarabımızı Gümüş Madalya’yla onurlandırdı!

Tam 22 yıldır şarap endüstrisinin en önemli yarışmalarından biri olarak dünyanın en iyi şaraplarını belirleyen Vinalies Internationales bu yılın en iyilerini açıkladı. Argos bağlarında yetişen üzümlerle üretilen şarabımız Turasan Argos Bağcılık Syrah 2013, 3600 şarap arasından titizlikle seçilerek Gümüş Madalya’ya layık görüldü.

41 ülkeden gelen 3600 şarap, bu yıl beş gün süren tadım etkinliğinde 150 kişilik jüri tarafından değerlendirildi. Uzman jüri tarafından bu önemli ödüle değer bulunan şarabımızı, Seki Restaurant’ta Güvercinlik Vadisi manzarasına karşı tatmanız için bekliyoruz.
The International Hotel Awards
argos in Cappadocia
argos in Cappadocia, küresel turizm endüstrisinin en iyilerini belirleyen The International Hotel Awards’ın uluslararası jürisi tarafından ‘Türkiye’nin En Güzel Küçük Oteli’ seçildi.

Dünyanın en iyilerini belirleyen ve küresel turizm endüstrisinin en önemli etkinliklerinden biri olan The International Hotel Awards 2016’da da parlayan yıldızları belirledi. Turizm sektörünün farklı disiplinlerinden uzmanların, toplam on yedi kategoride kapsamlı kriterlerle yaptığı titiz eleme sonucu argos in Cappadocia, ‘Türkiye’nin En Güzel Küçük Oteli’ 5 yıldız ödülüne layık görüldü.

argos in Cappadocia geçtiğimiz yıl da International Hotel Awards tarafından ‘En Güzel Otel’ ve ‘Sürdürülebilir Otel’ kategorilerinde 5 Yıldız Ödülü’ne layık görülmüştü.

Mutluluğumuzu siz değerli misafir ve dostlarımızla paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

argos in Cappadocia
argos in Cappadocia, lüks seyahati insani amaçlarla birleştiren girişimleri onurlandıran küresel PURE ödüllerinde finale kaldı. Kapadokya'nın tarihi ve yerel değerlerinin sürdürülebilirliğini odak alan hizmet ve çalışmalarıyla argos in Cappadocia, seyahat uzmanları tarafından aday gösterilerek ve küresel oylama sonucu Community Engagement (Sosyal Sorumluluk) dalında finalist oldu.

Bu yıl yedi dalda verilen Pure ödüllerinin Community Engagemement kategorisi, "Ziyaretçilerin (konaklama) deneyimlerini zenginleştirirken yerel toplumla stratejik ve duyarlı bir şekilde bütünleşen, yerli halkın değerlerine ve önceliklerine uyum gösteren ve kültürün özgünlüğünü koruyan proje veya girişimler"i kutlamayı amaçlıyor.

Kapadokya'da 3 bin yıl geçmişe dayanan yerleşik hayatın bilgisi ve ruhunu koruma vizyonuyla, yerel işgücü, materyal ve zanaatkârlarla sürdürülen bir restorasyon projesi olarak argos in Cappadocia, içinde bulunduğu köyün kadınlarını da verdiği eğitimlerle ileri dönüşüm faaliyetlerine dahil ediyor. Ayrıca bir şarap oteli olarak, ödüllü şarapların çıktığı Argos bağlarında yerel emeğin değerlendirilip geliştirilmesi, argos in Cappadocia'nın bu önemli ödülün finalistleri arasına seçilmesinin bir diğer nedeni oldu.

Türkiye'den sadece argos in Cappadocia'nın finale kaldığı Pure ödülleri, tecrübe odaklı, seçkin seyahat uzmanları tarafından belirliyor. Ödüller her yıl üst düzey ve tecrübe odaklı seyahatin, çevre ve yerel toplumlar üzerindeki rolünü yeniden düşündüren en heyecan verici proje ve girişimlere veriliyor.

www.purelifeexperiences.com

argos in Cappadocia
Kim demiş en güzel sosyal ve kültürel etkinlikler Anadolu’ya ulaşmıyor diye? İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ve argos in Cappadocia el ele verdi, Türkiye’nin en güzel film festivallerinden biri Kapadokya izleyicisinin ayağına geldi!

İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin ‘alternatif film dağıtım ve paylaşım’ projesi !f² , bu yıl sınırlarını genişletti ve bir yıla yayılan bir ‘sinema kulübü’ne dönüştü. Muhteşem akustiği ve özgün atmosferiyle argos in Cappadocia içindeki Bezirhane, bu yıl bu sinema kulübünün Nevşehir şubesini oluşturuyor. Yeni !f² adını alan etkinlik, her ayın son Cumartesi günü, 33 şehirde eşzamanlı olarak gösterilirken, Nevşehir izleyicisi bu keyfi Bezirhane ayrıcalığıyla yaşayacak.

Afyon’dan Batman’a, Tahran’dan Ramallah’a, 33 farklı şehirde aynı anda gerçekleşecek Yeni !f² ’nin ilk gösteriminin teması “Kadınlar Var, Hayat Var!” Her ay Türkiye ve Ortadoğu’dan seçilen bir filmle dokuz ay boyunca devam edecek festivalin ilk gösterimi , 24 ve 25 Şubat tarihlerinde 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ’nin kapsamında gösterilecek 5 film ile yapılacak. Filmler, Afyon’dan Batman’a, Tahran’dan Ramallah’a, 33 şehir ve 50 farklı noktada, 15 bin kişiye aynı anda ulaşacak ve gösterimlerin ardından yapılacak yönetmen ve ekip söyleşileri canlı yayınlanacak. Böylece, Yeni !f² şehirlerindeki katılımcılar da sohbeti izleyip, yönetmenlere soru sorabilecek.

Bezirhane’nin büyülü ortamında sinemanın büyüsüne kapılmak için argos in Cappadocia’yı sosyal medya hesaplarından takipte kalın.

argos in Cappadocia
Biz, her geçen yıl sizlerin övgüleri ve beğenileriyle daha da güzelleştiğimizi hissediyoruz. Hislerimizi doğrulayan ödüllerle onaylanmak ayrıca gururumuzu okşuyor. 2015'te de birlikte çok değerli övgülere hak kazandığımız için mutluyuz.

Dünyanın zirvedeki lüks otellerini farklı kategorilerde değerlendiren World Luxury Hotel Awards, 2015'te argos in Cappadocia'yı Avrupa'nın En İyi Manzaralı Lüks Oteli kategorisinde ödüllendirdi.

Seki, dünyanın en iyi şarap listelerine sahip restaurantları belirleyen Wine Spectator Ödülü'nün sahibi oldu.

National Geographic, argos in Cappadocia'yı Dünyanın En Muhteşem 10 Oteli (Top 10 Magnificient Hotels) arasında sıraladı.

Kiwi Collection, 7 Eşsiz Otel Deneyimi (7 Unique Hotel Experiences) değerlendirmesinde argos in Cappadocia'ya ilk sırada yer verdi.

Food and Travel dergisi Mağara Cennetler (Cave Havens) başlığıyla hazırladığı konuda argos in Cappadocia'dan övgüyle bahsetti.

ABD'de çok okunan nextavenue.org, 'Yiyecek Meraklıları için 10 Sıradışı Macera' (10 Extraordinary Adventures for Food Lovers) başlığı altında Seki Restaurant ve argos in Cappadocia'yı önerdi.

argos in Cappadocia
"Rolls-Royce Enthusiasts' Club"ın merakla beklenen prestij kitabında, argos in Cappadocia dünyanın en önemli ilk 100 lüks markası arasında yer aldı.

Strive for Perfection – A Celebration of Design & Luxury (Mükemmelin Peşinde – Tasarım & Lükse Bir Övgü) adı verilen kitabın Londra'daki meşhur Saatchi Gallery'de 4 Aralık 2015, Cuma günü yapılan lansman partisine Rolls-Royce, Bentley otomobil meraklıları, sahipleri, koleksiyonerleri, ünlü VİP'ler ve dünyanın en saygın 100 markasının temsilcilerinin katıldı. Lansman sergisinde kendilerini sanat eserleriyle tanıtan lüks markalar arasına giren argos in Cappadocia, dünyanın en önemli sanat galerilerinden biri olan Saatchi'de Mercan Dede'nin hazırladığı üç filmin gösterimini yaptı.

Lansmana katılan davetlilere ayrıca sanatçı Gülnur Özdağlar'ın otelde kullanılan plastik şişelerden dönüştürerek tasarladığı şık takılar hediye edildi. Özdağlar'ın Uçhisar Köyü kadınlarına verdiği 5 günlük bir workshop ile hazırladığı takıların yapım aşaması da kısa bir video ile lüks tüketim dünyasıyla buluştu.

Rolls-Royce ve Bentley miraslarının köklerini keşfe çıkan 444 sayfalık Strive for Perfection – A Celebration of Design & Luxury'de (Mükemmelin Peşinde – Tasarım & Lükse Bir Övgü), meraklıları tarafından uzun zamandır bekleniyordu.
Wine Spectator
Seki Restaurant
Seki, dünyanın en iyi şarap listelerine sahip restaurantları belirleyen Wine Spectator Ödülü'nün sahibi oldu.

Dünyanın şarap kritiği konusundaki en kapsamlı yayınlarından Wine Spectator dergisi, 2015 Restaurant Ödülleri sonuçlarını açıkladı. 75'in üzerinde ülkeden şarap ve yemek kültürünün önde gelen restaurantlarının değerlendirildiği ödüllerde, argos in Cappadocia içindeki Seki Restaurant, 'Award of Excellence' ödülüne layık görüldü. Seki Restaurant, 380'in üzerinde şarap çeşidini kapsayan zengin kavı ve yeniden yorumlanan yöresel tatların dikkat çektiği menüsüyle Türkiye'nin şarap ve yemek kültürünü en iyi biçimde temsil ediyor.

argos in Cappadocia
“Mimarlar Kalebodur’la Konuşuyor”; argos in Cappadocia ev sahipliğinde, Arkitera Mimarlık Merkezi ve Kalebodur'un katkılarıyla, Bezirhane’de başlıyor… Kapadokya'nın sosyal ve kültürel yaşantısına katkıda bulunmak üzere, ulusal ölçekte gündemde olan kimi konularla ilgili olarak sohbet, tartışma, değerlendirme toplantıları düzenlemek amacıyla başlatılan toplantılarda, Türkiye’nin önde gelen mimarları konuşmacı olarak yer alıyor. İlki, 12 Ocak Cumartesi günü saat 14.00’te Bezirhane’de düzenlenecek olan ve 21. yüzyılda camii mimarisinin tartışılacağı sohbet toplantısında, yazarlar Dücane Cündioğlu ve Tanıl Bora ile mimarlar Nevzat Sayın ve Can Çinici konuşmacı olarak yer alacak.

Sınırlı sayıda katılımcıya açık olan konuşmaları dinlemek için, 0384 219 31 30 nolu telefondan rezervasyon yaptırılabiliyor.
World Luxury Hotel Awards
argos in Cappadocia
argos in Cappadocia yeni yıla yeni ödüllerle devam ediyor. Bir kez daha dünyanın zirvedeki lüks otelleri arasında gösterilirken, uluslararası 5 Yıldız Ödülü’nün de sahibi olduk.

Tüm dünyada lüks otel ve spalar için zirveyi belirleyen World Luxury Hotel Awards, lüks butik oteller arasında argos in Cappadocia’yı bu yılın zirvesine layık gördü. Ülkeler kategorisinde aldığımız ziyaretçi oylarıyla Türkiye’nin en güzel lüks butik oteli olarak ödül almaya hak kazandık.

Geçtiğimiz günlerde Londra’da gerçekleştirilen The International Hotel Awards da argos in Cappadocia’yı iki ayrı ödüle birden layık gördü. Uluslararası otelcilik sektörünün en iyilerini ödüllendiren IHA, 5 Yıldız Ödülü’nü ‘Best Hotel’ ve ‘Sustainable Hotel’ kategorilerinde argos in Cappadocia’ya verdi.

Lüks otel endüstrisinde alınabilecek en önemli ödül olarak gösterilen World Luxury Hotel Awards kapsamında argos in Cappadocia aynı ödüle 2012 yılında da layık görülmüştü. 2013 yılında ise argos in Cappadocia ‘En Güzel Romantik Otel’ kategorisinde ödülün sahibi olmuştu.

Verdiğimiz değeri karşılıksız bırakmadıkları için ziyaretçilerimize içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.
argos in Cappadocia
Mimar Antonio Gaudi’nin en görkemli eseri olan La Sagrada Familia Kilisesi’nin tamamlanma projesini yürüten ünlü mimar Mark Burry Kapadokya’da Türk mimarlar ile buluşuyor.

Mimar Antonio Gaudi, özellikle Barcelona'da yaptığı ilginç eserlerle, 20. yy'ın en marjinal sanatçılarından biri olarak kabul edilir. Barcelona kentine gelen turistlerin büyük çoğunluğu, Gaudi yapılarını görmeyi önceliklerine alırlar. Mimarın doğal formlardan esinlenerek yaptığı binalar, özellikle Kapadokya’yı bilen entelektüeller arasında, şaşırtıcı benzerlikleriyle tartışma konusudur. Bu konuda "Kapadokya'daki Gaudi" isimli ünlü bir de kitap vardır.

Gaudi'nin en görkemli eseri olan Sagrada Familia Kilisesi, 1979'den buyana çok başarılı bir kampanya ile duyurulmakta olan bir "tamamlanma projesinin" konusudur. Argos Yapı, bu projenin yöneticisi olan Mimar Mark Burry'i 15-19 Kasım tarihlerinde Türkiye'de ağırlıyor.

Burry, 17 yıllık bir restorasyon hikayesine sahip, binlerce yıllık tüneller ve kayalara oyulmuş konaklarıyla özel mimarisi ve heybetli Erciyes Dağı manzarasıyla dikkat çeken, Uçhisar Köyü’nde yer alan argos in Cappadocia otelde kalacak.

Ziyareti sırasında Türk mimarlarla bir araya gelecek olan Burry, 17 Kasım akşamı 1500 yıl önce keşişlerin ve rahiplerin barındığı, argos in Cappadocia'nın kalbi niteliğindeki Bezirhane’de, 19 Kasım sabahı (10:30) ise İstanbul'daki Arkimeet'te konferans verecek.

Konferanslar ve 16 Kasım akşamı argos in Cappadocia Seki Restaurant’ta Mark Burry ile sohbet yemeğine katılım ile ilgili özel paketimiz hakkında, argos in Cappadocia Otel ve Argos Yapı’dan detaylı bilgi alabilirsiniz.
GECCE MEKÂN OSCAR’LARI 2014
gile restaurant
İstanbul’un az sayıdaki şef restoranlarından biri olan Gile Restaurant’ın genç ve yaratıcı şefleri, bu kez Gecce Mekân Oscar’larında ‘En İyi Şef’ ödülüne layık görüldüler.

Türkiye magazin medyasının en çok takip edilen yayınlarından gecce.com’un 14’üncüsünü düzenlediği ödüller, seçkin jüri tarafından yapılan oylamayla sektörün en iyilerine dağıtıldı. İstanbul’un en başarılı mekan ve işletmecilerinin seçildiği Mekan Oscarları’nın ‘En İyi Şef’ kategorisinde Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak, Gile Restaurant’ta sundukları ‘avangart Türk mutfağı stilindeki sürprizli lezzetleriyle’ ödülün sahipleri oldular.
CONDE NAST JOHANSENS
argos in cappadocia
Seyahat ve konaklama rehberliğinde dünya çapında otorite olarak kabul edilen Conde Nast Johansens, argos in Cappadocia’yı yeni bir ödüle layık gördü. 2015 Mükemmellik Ödülleri sahiplerini bulurken, argos in Cappadocia ‘Avrupa'nın En Güzel Country Oteli’ ödülüyle onurlandırıldı. Conde Nast Johansens seyahat uzmanları argos in Cappadocia’yı, ‘keşişlere özgü huzur atmosferi’ ve ‘nefes kesen Erciyes Dağı manzarası’ özelliklerinin altını çizerek tavsiye etti.

argos in Cappadocia, Conde Nast Johansens Mükemmellik Ödülleri’nde 2012 yılında ‘En Mükemmel Manzara’, 2013’te de ‘Sürdürülebilir Konukseverlik & Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ ödülünün sahibi olmuştu.

Uzman ekiplerin değerlendirmelerine dayanarak her yıl verilen Mükemmellik Ödülleri, sıra dışı deneyimler sunan ayrıcalıklı mekanları dünya çapında daha görünür kılıyor.

uzunetap
Longest Night/Run or Ride 2014 Kayıtları Açıldı!
İstanbul'da yılın en uzun gecesi yine macera dolu. 2013 yılında ilki gerçekleştirilen Longest Night/Run or Ride, 2014 yılında da Uzunetap ve SET Adventures işbirliği ile 20 Aralık 2014 Cumartesi gecesi Çekmeköy, Taşdelen Ormanları'nda start alıyor! Koşu ya da bisiklet olmak üzere iki farklı dalda eşzamanlı olarak gerçekleşecek yarışta koşu 8K, koşu 20K, ultra maraton 60K ve bisiklet 20K olmak üzere 4 ayrı kategori bulunuyor. Dereceye giren yarışmacıları ise büyük ödüller bekliyor.
Siz de heyecan ve adrenalin dolu bu gecede, koşarak ya da pedallayarak geceyi gündüze çevirmeye var mısınız?
Detaylı bilgi ve başvuru için: www.uzunetap.com
FODOR’S 100 HOTELS, 2014
argos in cappadocia
Seyahat rehberliğinde dünyanın 75 yıldır lider isimlerinden biri olmayı sürdüren Fodor’s Travel, küresel çapta benzersiz özelliklere sahip otelleri belirlediği “Fodor’s 100 Hotels 2014” kapsamında argos in Cappadocia’yı “Dünyanın En Güzel 12 Küçük Oteli” arasında gösterdi. Uzman editörler ve turizm profesyonelleri tarafından 8 kategoride oluşturulan seçkide “Küçük Otel” kategorisinde yer alan argos in Cappadocia misafirlerine yaşattığı sıra dışı deneyimi, mükemmel servisi, seçkin tarzı ve olağanüstü dokusuyla öne çıkarken “Dünyanın En Güzel 100 Oteli” listesine Türkiye’den giren tek otel oldu.
WINE SPECTATOR 2014 RESTORAN ÖDÜLLERİ
Seki Restaurant
Seki Restaurant, dünyanın önde gelen şarap kültürü yayınlarından Wine Spectator tarafından ‘Award of Excellence’ ödülüyle onurlandırıldı. ‘2014 Restaurant Awards’ kapsamında, benzersiz ve zengin kavıyla ödüle layık görülen Seki Restaurant’ın özgün yeraltı mahzeninde dünyadan ve Türkiye’den seçkin örneklerin yanı sıra Argos bağlarında yetişen üzümlerden üretilen ödüllü şarapları da yer alıyor.
TRIP ADVISOR
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, tüm dünyadan seyahatseverlerin konaklamalarıyla ilgili yorumlarını paylaştığı TripAdvisor sitesi kullanıcıları tarafından geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Türkiye’nin En iyi 25 Oteli’nden biri ve ‘Türkiye’nin En Romantik 25 Oteli’nden biri olarak seçildi.
TRIP ADVISOR
argos in cappadocia
Tüm dünyadan gezginlerin konaklamalarıyla ilgili objektif yorumlarını paylaştıkları web sitesi TripAdvisor, argos in Cappadocia’yı 2014 yılında da Mükemmelik Sertifikası’na layık buldu. argos in Cappadocia, 2012 ve 2013 yıllarında da aynı ödüle layık bulunmuş, ayrıca 2013 yılında olduğu gibi 2014 yılında da sitenin kullanıcıları tarafından, Türkiye’nin en iyi 25 otelinden biri seçilmişti.
DECANTER DÜNYA ŞARAP ÖDÜLLERİ 2014
argos bağcılık
Şarapçılık sektöründe dünyanın en büyük ve en etkili yarışmalarından biri olan Decanter World Wine Awards’da 2010 Şiraz, Altın Madalya; Kalecik Karası 2010 ve Şiraz 2011 şaraplarımız Gümüş Madalya aldı. Dünyaca ünlü şarap uzmanlarının jüri üyesi olduğu yarışmada Kalecik Karası 2011 ise mansiyona layık görüldü. Ödüllü şaraplarımızın tadına bakmak için Seki Restaurant’a bekleriz.
LONELY PLANET SEYAHATTE EN İYİLER 2014
argos in cappadocia
Önde gelen seyahat rehberi Lonely Planet, seyahatte en iyi akımları, mekanları ve deneyimleri listelediği ve dünya çapında yayımlanan ‘Seyahatte En İyiler 2014’ kitapçığında, argos in Cappadocia’yı ‘En İyi Balayı Mekanları’ arasında bir numaraya layık gördü.
Men’s Journal Magazine
uzunetap
Men’s Journal Magazine/”One of the 25 Best Adventure Marathons in the World” Erkeklere özel stil, sağlık, seyahat, spor ve macera turizmi hakkında dünyanın en çok takip edilen dergileri arasında yer alan Men’s Journal Magazine, yayınladığı “Dünyanın En İyi Macera Maratonları” listesinde Runfire Cappadocia Ultra Maratonu’na yer verdi.

argos kültür-sanat & argos iletişim
İnsanlık tarihi boyunca çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmış, masalsı görüntüsü ve eşsiz doğasıyla dünyanın en büyüleyici atmosferlerinden biri olan Kapadokya’nın tüm güzellikleri bir kitapla dünyaya tanıtılıyor. Argos Kültür Sanat ve Argos İletişim tarafından Nevşehir Valiliği için hazırlanan kitapta, Kapadokya’nın dört mevsim boyunca süregelen güzelliğinin yanı sıra peribacaları, kayalara oyulan yeraltı şehirleri, yöreye ait geleneksel el sanatları gibi pek çok özelliği eşsiz fotoğraflar ve şiirsel bir dille yer alıyor. Kitabın içinde yer alan Mercan Dede albümü ise Kapadokya’nın tüm güzelliklerini yoğun bir biçimde hissetmenizi sağlıyor.
TÜRKİYENİN EN BAŞARILI TURİZM YATIRIMLARI 2013
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, Ekonomist, Capital dergileri ve Burgan Bank işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması 2013’ kapsamında ‘Türkiye’nin En İyi Butik Otel Yatırımı’ ödülüne layık görüldü. Türkiye turizm sektöründe yatırımları teşvik etmek amacıyla dördüncüsü gerçekleştirilen araştırmada ödüller 13 kategoride veriliyor.
WORLD LUXURY HOTEL AWARDS 2013
argos in cappadocia
Lüks otel sektöründe servis standartlarını yükseltmeyi amaçlayan World Luxury Hotel Awards, 2012’de Türkiye’nin En İyi Lüks Butik Oteli seçtiği argos in Cappadocia’ya bu kez de Türkiye’nin En Romantik Lüks Oteli ödülünü layık gördü. Otel müşterileri tarafından yapılan oylamayla verilen ödüller, hizmette mükemmelliği teşvik etmeyi hedefliyor.
THE INTERNATIONAL HOTEL AWARDS 2013
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, küresel turizm endüstrisinin önemli etkinliklerinden biri olan The International Hotel Awards’dan (IHA) ürün, servis ve misafir yorumları dikkate alınarak verilen ‘Türkiye’nin En İyi Oteli’ ödülünü aldı. Uluslararası otelcilik sektörünün en iyilerini ödüllendiren IHA, geniş çaplı kriterleri baz alan titiz bir jüri değerlendirmesi ile veriliyor.
THE INTERNATIONAL HOTEL AWARDS 2013
argos in cappadocia
Dünyanın en iyi otel ve turizm şirketlerini belirleyen The International Hotel Awards (IHA), argos in Cappadocia’ya aynı yıl içinde iki ödülü layık gördü. argos in Cappadocia ‘Türkiye’nin En İyi Oteli’ seçildiği yarışmada ayrıca ‘En Beğenilen Otel İç Mekan Tasarımı’ ödülünü de aldı.
SKAL International
argos in cappadocia
SKAL International İstanbul Kulübü’nün bu yıl 16.sı düzenlenen SKALİTE 13 - Turizmde Kalite Ödülleri’nde, ‘Butik/Özel Belgeli Otel’ kategorisinde argos in Cappadocia ödüle layık görüldü. Skalite ödülü, Skal klüpleri ve büyük jürinin oyları ile belirleniyor
TRIP ADVISOR
argos in cappadocia
İnternetin en büyük seyahat sitesi TripAdvisor, argos in Cappadocia’yı bir kez daha Mükemmelik Sertifikası’na layık buldu. TripAdvisor, gezginlerin yorumlarıyla yaptıkları değerlendirmelere dayanarak her yıl belirli konaklama yeri, gezilecek yer ve restoranları onurlandırıyor. argos in Cappadocia, 2012’de de aynı ödüle layık bulunmuştu.
CONDE NAST JOHANSENS MÜKEMMELLİK ÖDÜLLERİ 2013
argos in cappadocia
Lüks otelcilik sektöründe en iyileri belirleyen ve layık görüldüğü kurumda kaliteyi simgeleyen en önemli ödüllerden biri olan Conde Nast Johansens Mükemmellik Ödülleri’nin 2013 yılında ‘Sürdürülebilir Konukseverlik & Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ alanındaki ödülünün sahibi argos in Cappadocia oldu.
Bu ödül, argos in Cappadocia’nın çevre dostu duruşu ve yerel ekonomiyi destekleyerek bölgeye sağladığı faydaların altını çizmesi nedeniyle de büyük önem taşıyor.
SYRAH DU MONDE ULUSLARARASI ŞARAP YARIŞMASI 2013
argos bağcılık
Uzman jüri tarafından dünyanın en iyi Şiraz şaraplarının seçildiği uluslararası şarap yarışması Syrah du Monde, Argos bağlarının üzümlerinden, Turasan-Ürgüp tesislerinde üretilen Şiraz 2010 şarabını Altın Madalya’ya layık gördü. Şiraz 2010, bu ödülle Türkiye’ye Syrah du Monde’un ilk altın madalyasını getirdi.
GQ MEN OF THE YEAR, 2013 ÖDÜLLERİ
gile restaurant
Argos Şirketler Grubu’nun en yeni girişimi olan Gile Restaurant şefleri Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak, GQ dergisi tarafından ‘Yılın Şefleri’ seçildi. GQ bu haberi, “Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak’ın Mayıs ayında Akaretler Sıraevler’de açtıkları Gile Restaurant, geleneksel ve yerel tatları birleştirerek ‘şef restoranı’ konseptinin hakkını veriyor” cümleleriyle duyurdu.

Dünyada 20 ülkede yayınlanan derginin 18 yıldır hayranlık uyandıran erkeklere verdiği ‘Men of the Year’ ödüllerinde onurlandırılan şeflerimiz, yerel lezzet kültürünü dünya trendlerinden yararlanarak yorumlayıp, yukarıya taşımalarıyla bu ödüle layık görüldüler.
ACE OF M.I.C.E. AWARDS 2012
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, Turizm Medya Grubu tarafından düzenlenen I. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri’nde (Ace of M.I.C.E.) ‘Özel Toplantı Hizmeti Veren Butik Tesisler’ kategorisinde sektörün en iyisi seçildi. Kongre ve toplantı turizminin Türkiye’deki potansiyelini ortaya çıkarma ve geliştirme amacı ile ilk kez düzenlenen etkinlikte, 4 ana sektördeki 27 ayrı kategoride en iyiler seçildi.
WORLD LUXURY HOTEL AWARDS 2012
argos in cappadocia
Uluslararası turizm sektörünün en prestijli organizasyonlarından World Luxury Hotel Awards, 2012 yılında dünyanın en iyilerini açıkladı. 13 Ekim 2012 tarihinde Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da gerçekleştirilen bir törenle açıklanan World Luxury Hotel Awards 2012’de (WLHA) argos in Cappadocia, ülke kategorisinde, Türkiye’nin en iyi “lüks butik oteli” ödülüne layık görüldü.
TRIP ADVISOR
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, gezginlerin yorumlarıyla yaptıkları değerlendirmede aldığı en yüksek toplam puanla 2012’de TripAdvisor Mükemmellik Sertifikası’na layık görülerek büyük bir başarıya imza attı. Aylık ziyaretçi sayısı milyonlara ulaşan, seyahat eden gerçek kişilerden güvenilir tavsiyeler içeren, dünyanın en büyük seyahat web sitesi TripAdvisor, sürekli olarak mükemmel bir konukseverlik taahhüdü sergileyen belirli konaklama yeri, gezilecek yer ve restoranları onurlandırıyor.
CONDE NAST JOHANSENS 2012 ÖDÜLLERİ
argos in cappadocia
Dünyanın önde gelen seyahat endüstrisi otoritelerinden Condé Nast Johansens, 2012 Mükemmellik Ödülleri’nin sahiplerini açıkladı. İki yıldır en çevreci ve romantik otel kategorilerinde finalist olan argos in Cappadocia, “En Mükemmel Manzara” kategorisinde ödülün sahibi oldu.
argos in Cappadocia’nın yamaca kademeler halinde yayılan konakları; özel teraslı süitleri, ve doğal peyzajlı bahçelerinin önünde göz alabildiğine uzanan Güvercinlik Vadisi ve görkemli Erciyes Dağı manzaralarıyla dış mekanın büyüsünü iç mekana başarıyla taşıyor.
THE INTERNATIONAL HOTEL AWARDS 2012
argos in cappadocia
Bağımsız bir uzman jüri tarafından her yıl dünyanın en iyi otel ve turizm şirketlerinin belirlendiği The International Hotel Awards (IHA), argos in Cappadocia’yı 2012 yılının Türkiye’de en beğenilen oteli seçti.
THE INTERNATIONAL HOTEL AWARDS 2012
argos in cappadocia
Dünyanın en iyi otel ve turizm şirketlerini belirleyen The International Hotel Awards (IHA), argos in Cappadocia’ya aynı yıl içinde iki ödülü layık gördü. argos in Cappadocia ‘Türkiye’nin En Beğenilen Oteli’ seçildiği yarışmada ayrıca ‘En Beğenilen Otel İç Mekan Tasarımı’ ödülünü de aldı.
VOYAGER ÖDÜLLERİ 2012
argos in cappadocia
Türkiye’nin ilk seyahat rehberi Voyager’ın “En İyi Kimler” başlığı altında hazırladığı okur anketi sonucunda argos in Cappadocia ‘Butik Oteller’ kategorisinde ‘En İyi Lokasyon’ seçildi. Seyahati bir yaşam biçimi haline getiren okurlar, turizm sektörünün farklı oyuncularını yedi kategoride tüketici gözüyle değerlendirdi.
ARKİPARC
argos yapı
Arkitera Mimarlık Merkezi’nin düzenlediği, Türkiye’de gayrımenkul sektörünü kentsel kalite açısından derecelendiren ilk ve tek yarışma Arkiparc etkinliğinde otel kategorisinde verilen ‘Gayrimenkul Geliştirme Ödülü’ argos in Cappadocia’nın oldu. Otel eşsiz konumu, çevreyle olan estetik uyumu, iç içe geçen yaşam alanları, öne çıkan iç dekorasyonu ve sürdürülebilir çevre konusundaki duyarlılığı sebebiyle ödüle layık görüldü.zbr /> 18 yıllık bir restorasyon öyküsüne sahip argos in Cappadocia projesi, Ağa Han ödüllü mimar Turgut Cansever’in sanat danışmanlığında, Kapadokya bölgesinde çok sayıda gayrimenkul geliştirme, konut restorasyonu, çevre koruma ve sosyokültürel mekan projeleri üzerinde çalışan Argos Yapı tarafından hayata geçirildi.
TRAVEL WEEKLY
argos in cappadocia
Küresel seyahat endüstrisinin önde gelen haber ve inceleme kaynaklarından Travel Weekly dergisi tarafından 2011 Silver Magellan Ödülü’ne layık görülen argos in Cappadocia, dünyanın En İyi Lüks Otel ve Resort’ları arasına yerleşti.
Travel Weekly Magellan Ödülleri, her yıl tasarımdan pazarlama hizmetlerine kadar seyahat endüstrisinde pek çok kategorinin en iyilerini belirliyor. Ayda ortalama 40 bin okuyucuya ulaşan yayının web sitesi de aylık ortalama 30 bin ziyaretçi alıyor.
2011 FODOR’S 100 HOTELS
argos in cappadocia
Seyahat enformasyonu alanında dünyanın lider yayını Fodor’s Travel, argos in Cappadocia’yı ‘Dünyanın En İyi 100 Oteli‘ seçkisine aldı. Bu yıl 75’inci yılı şerefine dünyanın en iyi 100 otelini seçerken 8 yeni kategori başlığı belirlenen Fodor’s 100 Hotels seçkisinde AIC, dünyada gerçek otantik deneyimi en iyi şekilde yaşatan oteller arasına yerleşti.
TRIP ADVISOR
argos in cappadocia
Dünyanın en büyük seyahat içerik web sitesi TripAdvisor, argos in Cappadocia’yı ‘Mükemmellik Sertifikası’yla onurlandırdı. Sertifika için değerlendirmeler kullanıcıların oylamalarına dayanarak yapılıyor. TripAdvisor aylık 50 milyonun üzerinde ziyaretçisiyle dünya gezginlerinin gerçek referans mecrası olarak kabul ediliyor.
GAYOT.COM
argos in cappadocia
1969’dan beri dünyaya yayılmış seçkin profesyonel ekibinin özenle seçtiği otel, restoran ve diğer seyahat yorumlarına yer veren seyahat rehberi Gayot, web sitesinde yayınladığı ‘Dünyanın En İyi 10 Balayı Oteli’ listesinde argos in Cappadocia’ya yer verdi
DEPARTURES
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, American Express Platinum kart kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanan Departures Dergisi’nin web sitesi tarafından “Dünyanın en iyi 10 şarap oteli” arasında gösterildi. Otelin kendi bağlarının Şiraz ve Kalecik Karası üzümleriyle yapılan şaraplarından ve Seki Restaurant’ı çevreleyen teraslardaki Misket üzümlerinden de söz edilen yazıda, Seki Restaurant’ın muhteşem Güvercinlik Vadisi manzarasından da bahsediliyor.
ECO LUXURY NETWORK
argos in cappadocia
Çevreci yaklaşımları ve doğa dostu uygulamalarıyla ön plana çıkan argos in Cappadocia, ekolojik yaşam, kültürel koruma ve yerel değerlerin turizmde gerçek lüksü ifade ettiği yaklaşımını ortaya koyan “Eco Luxury” ağına seçilen ilk Türk oteli oldu.

Daha önce de çevreci yaklaşımları ile pek çok ödül kazanan argos in Cappadocia’nın bağ ve bahçelerinde ekolojik bir yöntem olan damla sulama sistemi kullanılıyor. Katı atıklar dönüştürülüyor ve otelde kullanılan plastik malzemeler tasarımcı Gülnur Özdağlar tarafından birer sanat eseri haline getirilerek dekorasyonun bir parçası oluyor. argos in Cappadocia, koruma-turizm ilişkisinde ise, tarihi izlerin sadakatle korunduğu ve aktarıldığı, terk edilerek yok olma sürecine girmiş geleneksel bir köyün yeni bir yaşama kavuştuğu bir turizm-geliştirme modeli olarak dikkat çekiyor.

Tüm dünyada da, Eco Luxury’ye dahil olan oteller, var oldukları coğrafyada ekolojik, kültürel ve ekonomik ortaklıklar yaratıyor. Böylelikle mükemmel hizmet sunarken ekolojik sistemi, yerel değerleri de korumuş oluyor ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlıyorlar.
CONDE NAST JOHANSENS MÜKEMMELLİK ÖDÜLLERİ 2011
argos in cappadocia
Küresel seyahat otoritesi Condé Nast Johansens, kuruluşunun 29’uncu yılında dünyanın en iyi otellerini belirledi. 2011 Mükemmellik Ödülleri’nde En Romantik Oteller kategorisinin Türkiye’den tek finalisti argos in Capppadocia oldu.
TREND CARDS
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, Avrupa Turizm Komisyonu (ETC) tarafından seyahat trendlerini açıklamak üzere hazırlanan Trend Cards 2011’de Tasarım Otelleri kategorisinde yer aldı. Kategoriye Türkiye’den giren tek otel olan argos in Cappadocia’nın bu başarısı böylelikle Avrupa’daki tüm komisyon üyesi ülkeler tarafından paylaşılmış oldu.

Avrupa Turizm Komisyonu Trend Cards’da yer almak üzere her yıl dünya seyehat trendlerine karar vermek için birçok kategori belirliyor; komisyon üyesi olan ülkelere bu başlıklar gönderilerek bilgiler isteniyor. Gelen bilgiler doğrultusunda ise seyahat sektörünün en son trendleri oluşturuluyor.
Holidays for Couples
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, Avustralya’nın önde gelen seyahat dergisi Holidays for Couples, 2011 En İyi Romantik Oteller listesinde yer buldu. Dünyanın en güzel romantik konaklama noktalarını belirleyen derginin sıralamasının açıklandığı sayıda argos in Cappadocia’nın özellikle nefes kesen manzarası ve “mükemmel birer aşk mağarası” olarak nitelen Splendid süitleri ön plana çıkarılıyor.
CONDE NAST JOHANSENS 2010 GREEN AWARDS
argos in cappadocia
Turizm sektöründe standartları belirleyen Condé Nast Johansens, çevre dostu otellerin derecelendirildiği Green Awards 2010 finalistlerini açıkladı. argos in Cappadocia, bu kategoride Türkiye’den gösterilen ilk ve tek finalist oldu.
TRAVEL+LEISURE
argos in cappadocia
argos in Cappadocia, dünyanın önde gelen seyahat ve eğlence dergilerinden Travel+Leisure ‘It List 2010’a girerek “dünyanın en iyi ve en heyecan verici 45 otelinden biri” olarak gösterildi. Derginin 2010 yılında seçtiği en iyi oteller arasında Türkiye’den yalnızca argos in Cappadocia bulunuyor.
Kiwi Collection
argos in cappadocia
Dünyanın lider lüks otel ağı Kiwi Collection, 2010’un en romantik otellerini belirledi. argos in Cappadocia “Top 10 Romantic Hotels” seçkisine girerek dünyanın en güzel romantik otelleri arasında sıralandı.